Skolas vēsture
“Kā trīskārtu klājiens – saistība ar pagātni, atbildība par šodienu, rūpes par nākotni – …veido mūsu izpratni par dzīvi.”
(Māris Čaklais)
Ziņas par izglītību Slokā dokumentos pirmo reizi minētas 1745. gadā. Šim notikumam veltīts 1995. gadā atklātais piemiņas akmens ar uzrakstu “Izglītībai Slokā – 250” pie tagadējās Slokas pamatskolas ēkas.
Jūrmalas Valsts ģimnāzijas aizsākumi meklējami 1911. gadā, kad Skolas ielā 3 sāk darboties skola. 1945. gadā tur uzsāk mācības pirmie vidusskolēni, un šis notikums aizsāk jaunu lappusi skolas vēsturē – tas ir Slokas 1. vidusskolas laiks.
Izveidojoties Jūrmalas pilsētai (1959), 1960. gada 13. janvārī Slokas 1. vidusskola iegūst Jūrmalas 1. vidusskolas nosaukumu.
“Vietas sajūta un laika izjūta tik pilnīgā, intensīvā pakāpē – vai tas nav tas, ko mēs saucam par māju sajūtu?”
(Māris Čaklais)
1973. gada novembrī tiek iemūrēts pamatakmens jaunajai skolas ēkai Raiņa ielā 53, un jau 1974./1975. mācību gadā skolas gaitas šeit uzsāk 1086 skolēni. Par jaunās skolas pirmo direktori kļūst Vēsma Reinkaite, savukārt 1975. gada rudenī Jūrmalas 1. vidusskolas vadību pārņem Jānis Kindzulis. Viņa laiks – pārmaiņām, tradīcijām, notikumiem, panākumiem, krāsām un sapņiem piepildīts – ilgst 28 gadu garumā.
1998. gadā skola iegūst pilsētas ģimnāzijas statusu, kļūstot par Jūrmalas 1. ģimnāziju. Tas ir neatlaidīga darba rezultāts un apliecinājums augstiem mācību sasniegumiem. 14. novembrī skolas jaunais karogs tiek iesvētīts Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
2001. gadā Jūrmalas 1. ģimnāzijā notiek reorganizācija – tiek atdalītas 1. – 6. klases, tā izveidojot patstāvīgu mācību iestādi – sākumskolu ”Atvase.”
2003. gadā par skolas direktori kļūst Sandra Rone, un sākas atkal jauns posms – ideju, iespēju, starptautisku sadarbības projektu, inovāciju un pārmaiņu laiks.
Ņemot vērā Jūrmalas 1. ģimnāzijas augstos mācību un audzināšanas darba panākumus, 2008. gadā skolai tiek piešķirts valsts ģimnāzijas statuss, tā iegūst nosaukumu – Jūrmalas Valsts ģimnāzija.
“Ir cilvēki, kuriem nekas nav jāsaka, kuriem nav jārunā – pietiek ar to, ka viņi ir klāt, un notikums iegūst papildu nozīmību. Jaunu dimensiju. “
(Māris Čaklais)
Skola nav tikai ēka, kabineti, zvans uz stundu vai mācību grāmatu kaudzīte plauktā. Skola vispirms ir cilvēki – skolēni, skolotāji, tehniskie darbinieki, skolēnu vecāki -, kuru klātbūtne, sarunas, smiekli, klusēšana, prieks un arī skumjas piepilda telpu un veido izpratni par to, kāda tad ir šī vieta – mana skola.
Katrs no viņiem ir atstājis savu nospiedumu skolas vēsturē, un tas nemainīsies, kamēr vien 1. septembrī atkal un atkal no jauna savas durvis vērs Jūrmalas Valsts ģimnāzija.