- Jūrmalas Valsts ģimnāzija - http://jvg.lv -

Migle_LV – ģimnāzijas skolnieču mācību uzņēmums sadarbībā ar Junior Achievement Latvija

_mg_6406 _mg_6139  _mg_6152 [1]

Viss aizsākās ar to, kad sākām interesēties par tiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, ko lietojam ikdienā. Pētot lielveikalos pieejamās kosmētikas sastāvus, sapratām, ka daudzas izejvielas nenodrošina pašu galveno: saudzīgi kopt ādu un rūpēties par apkārtējo dabu. Tika nolemts meklēt iespējas mācīties pašiem ražot savus ķermeņa kopšanas līdzekļus atbilstoši mūsu prasībām. Diemžēl, Latvijā ir pieejami ziepju vārīšanas kursi tikai ar gatavo ziepju masu, kas arī nebija mūsu mērķis. Atradām kosmētikas ražošanas skolu Krievijā, kur pasniedzēji ir speciālisti ar lielu pieredzi, mācības uzsākot 2020. gada augustā. Pirmās tika pagatavotas ziepes ar lavandas ēterisko eļļu – tā tik bija bauda, mazgājot rokas! Rēķinājām izmaksas, sekojām līdzi citiem ziepju ražotājiem – kāds ir piedāvājums, cenas un pats galvenais – sastāvs. Tad arī kļuva skaidrs, kādēļ dažiem pārdevējiem “dabīgās ziepes’’ ir daudz lētākas nekā mūsu vārītās. Izrādās, ka ziepes tiek ražotas no t.s. “ziepju masas” (kazas piena, šī sviesta u.c.), kas nozīmē, ka gatavā masa tiek izkausēta, pievieno smaržvielas un krāsas – ziepes gatavas. Šī ir tā būtiskā atšķirība – vai ziepes tiek vārītas “no nulles”, izmantojot augu eļļas, sārmu (nātrija vai kālija hidroksīds) un ūdeni, vai pagatavotas no pusfabrikāta. Tā kā mums ir ļoti svarīgi, ka laikā, kad cilvēkiem pastiprināti ir jāmazgā rokas, tas tiek darīts maksimāli saudzīgi, Migles ziepes tiek varītas kā sendienās, vienīgā atšķirība ir tāda, ka izmantojam tikai augu eļļas: rīcineļļa, olīveļļa, mango sviests, saldo mandeļu eļļa, un sārms tiek iegūts specializētajos veikalos, savukārt, ūdens vietā lietā tiek likts arī piens, zāļu novārījumi un pat alus un vīns. Varam pamatot, kādēļ saimniecības ziepēm tiek izmantots kokosriekstu sviests vai antibakteriālām ziepēm – nīma koka vai avokado eļļas.

Pēc “ziepju no nulles” apmācības kursiem nolēmām, ka turpināsim papildināt mūsu zināšanas un prasmes, apgūstot citu ķermeņa kopšanas līdzekļu ražošanu. Tā mūsu produkcija tika papildināta ar matu līdzekļiem (matu eļļas, cietais šampūns un kondicionieris), lūpu un pretsaaukstēšanās  balzamiem, masāžas svecēm, marokāņu mīkstajām ziepēm – skrubjiem, ķermeņa sviestiem, dušas cimdiem un lavandas maisiņiem. Cenšamies sekot “zero – waste” principam, tādēļ darinam arī izturīgas un ietilpīgas iepirkumu somas no kokvilnas džemperiem.

Vēlamies teikt lielu paldies skolai un Junior Achievement Latvia par iespēju veidot uzņēmumu, sadarbību un palīdzību mūsu uzņēmumam attīstībā. Kaut arī tirdziņi šobrīd nenotiek, mūs var sastapt un iepazīt tuvāk sociālajos tīklos – facebook (Migle_LV Crafts shop), instagram (migle_lv), TikTok (migle_lv), kā arī internetveikalā, apmeklējot Junior Achievement Latvia mājaslapu (https://jalatvia.lv/katalogs/miglelv [2]).

Katrīna Luīze Stalneka (12.a)