- Jūrmalas Valsts Ģimnāzija - http://jvg.lv -

Karjeras atbalsta pasākums “Iepazīsti profesiju daudzveidību tirdzniecības centrā”

3. un 5. decembrī 7. klašu skolēni ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piedalījās karjeras atbalsta pasākumā “Iepazīsti profesiju daudzveidību tirdzniecības centrā”, kas norisinājās galerijā “Korso”. Pasākums tika organizēts ar mērķi, lai iepazīstinātu skolēnus ar profesijām, kuras sastopamas tirdzniecības centrā. Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja tuvāk iepazīt 6 jomu pārstāvju ikdienas darbu, nepieciešamās zināšanas un prasmes, karjeras iespējas attiecīgajā profesijā.

Pasākuma ievaddaļā jaunieši tika iepazīstināti ar galerijas “Korso” ēkas vēsturi un tirdzniecības centra darbību un profesiju daudzveidību tajā. Pasākuma galvenajā daļā, skolēni sadalījās 6 komandās un, veicot dažāda veida uzdevumus, iepazinās ar profesijām, kuras sastopamas skaistumkopšanas salonā “Kolonna Day Spa”, kinoteātrī “Star Cinema”, restorānā “Roof BAR-B-Q&MUSIC”, izklaides un izglītības centrā “Zili brīnumi”, kā arī uzzināja bez kādām profesijām tirdzniecības centrs nemaz nevar pastāvēt, proti, profesijas, kuras nepieciešamas tirdzniecības centra administrēšanā un apsaimniekošanā. Skolēniem bija jābūt gan vērīgiem un jāsaskaita videonovērošanas kameras, jāatrod attēlā redzamais objekts, gan jāizpēta reklāmas stendu veidi un to izvietošanas iespējas tirdzniecības centrā. Kinoteātrī bija jāizmanto matemātikas zināšanas un jāaprēķina biļešu cenas dažādām skatītāju grupām ar dažāda veida atlaidēm. Savukārt, restorānā bija iespēja pārliecināties, kāpēc ir vērts trenēt atmiņu, skolā mācoties dzejoļus no galvas, jo bija jāiejūtas viesmīļa lomā un jāpasūta klienta izvēlētie ēdieni, tos nepierakstot uz lapiņas, bet gan atceroties no galvas.

Pasākuma noslēgumā tika noskaidrota uzvarētājkomanda, balvā saņemot gardu kliņģeri, kuru tad pasākuma noslēgumā baudīja draudzīgi visa klase kopā.

Pasākums bija interesants, aizraujošs, ar interesantām aktivitātēm un nelielu sacensības garu. Skolēni uzzināja ne tikai daudz jauna un interesanta par profesijām, bet arī guva priekšstatu, kā dzīvē var noderēt tādas zināšanas un prasmes, kas tiek apgūtas skolas gados.