- Jūrmalas Valsts ģimnāzija - http://jvg.lv -

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas vienotais skolēnu apģērbs 2022./2023. mācību gadam

Cienījamie vecāki!

Par Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolēnu vienota apģērba ieviešanu esam domājuši un diskutējuši jau ilgstoši, precīzāk, pusotru gadu.

Ir veikta skolēnu un vecāku aptauja, kuras rezultāti liecina, ka lielākajai daļai respondentu ir pozitīva attieksme šajā jautājumā.

2022. gada 1. marta Skolas padomes sapulcē tika pieņemts lēmums virzīt skolas formu realizēšanu JVĢ ar 2022./2023. m. g.

Vēlamies uzsvērt, ka viens no skolas kā izglītības iestādes uzdevumiem ir veidot  bērnu un jauniešu izpratni par vērtībām. Tās ir pamats ieradumiem, kas, mērķtiecīgi attīstīti, nostiprinās par tikumiem, citiem vārdiem, par nu jau apgūtām un sev pieņemtām vērtībām.

Jūrmalas Valsts ģimnāzija kā savas vērtības akcentē kvalitatīvu izglītību, atbildību, tradīciju kopšanu un drosmi. Savukārt savu skolēnu vēlamies redzēt kā daudzpusīgu, gudru, emocionāli inteliģentu, zinātkāru, tolerantu un talantīgu jaunieti.

Tīmekļa vietnē tiesībsargs.lv norādīts, ka “saskaņā ar Izglītības likuma 54. panta 8. punktu izglītojamā pienākums ir atrasties izglītības iestādē iekšējās kārtības noteikumiem atbilstošā apģērbā. Tātad skola iekšējās kārtības noteikumos drīkst noteikt, kādā apģērbā bērniem jānāk uz skolu, un līdz ar to drīkst arī noteikt, ka skolā jāvalkā skolas forma.”

Arī Jūrmalas Valsts ģimnāzijas Iekšējās kārtības noteikumos jau ilgstoši ir iekļauta norāde par apģērbu: “Ģimnāzijā ierasties lietišķā apģērbā. Ģimnāzijas noteiktās svētku dienās ierasties svētku apģērbā (balts krekls, tumša auduma bikses, žakete, veste vai džemperis, kurpes zēniem, balta blūze, tumša auduma svārki, sarafāns vai kleita, kurpes meitenēm). Ģimnāzijas telpās skolēns neatrodas sporta apģērbā (izņemot sporta un interešu izglītības nodarbības), virsdrēbēs, galvassegās un cimdos. 1. – 6. klašu skolēniem nepieciešami maiņas apavi.”

Jāteic, ka skolas lūgumu ievērot lietišķu apģērba stilu pēdējā laikā liela daļa skolēnu  nav uztvēruši nopietni.

Uzskatām, ka masveida skolēnu ierašanās skolā sporta apģērbā, galvassegu un kapuču lietošana telpās, nevīžīgs un nekopts apģērbs  viennozīmīgi neatbilst lietišķam stilam un nav uzskatāms par vienota skolas vizuālā tēla konceptu.

Savu individuālo stilu ikvienam būs iespēja izpaust neformālajos ārpusstundu pasākumos, kuri regulāri tiek organizēti Jūrmalas Valsts ģimnāzijā

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas prasība, uzsākot 2022./2023.mācību gadu, būs 1 skolas formas elements (apģērba augšdaļa) ar skolas logo: veste, jaka ar pogām, jaka ar rāvējslēdzēju (zēniem un meitenēm), sarafāns (meitenēm). Protams, būs iespēja iegādāties vairākus apģērba elementus pēc savas izvēles.

Respektējam to skolēnu un vecāku viedokli, kuri izlems neiegādāties skolēnu formas, tomēr paliek spēkā prasība ierasties skolā lietišķā apģērbā. Lūgums piemēroties JVĢ skolas apģērba krāsām!

Lietišķs apģērbs:

Iekšējās kārtības noteikumos tiks veiktas izmaiņas, iekļaujot tajos norādes par skolēnu formu iegādi, kā arī konkretizēts apģērbs, kas atbilst lietišķajam stilam.

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sadarbības partneris ir skolēnu formu ražotājs  AMERI, kas ražo un piegādā skolēnu formas vairāk kā 50 mācību iestādēm visā valstī. Tās piedāvājums atbilst mūsu izvirzītajiem mērķiem:

Jau pavisam drīz tiks atvērta skolēnu formu pasūtīšana 2022./2023. mācību gadam. Pasūtot apģērbu savam skolēnam līdz 20. jūnijam, to saņemsiet līdz jaunā mācību gada sākumam. To iespējams veikt https://skolenuformas.lv/product-category/jurmalas-valsts-gimnazija/  

Informācija par piegādi un apmaksas veidiem ražotāja mājas lapā https://skolenuformas.lv/

Paldies par sadarbību!

 

Cieņā –

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas administrācija