2. decembrī notiks 10. – 12. kl. skolēnu tikšanās ar RSU vēstnešiem

2. decembrī audzināšanas stundas laikā 14.45 – 15.25 JVĢ 10. – 12. kl. ieplānota tikšanās (Zoom platformā) ar RSU vēstnešiem. Būs iespēja uzzināt par studiju programmām RSU un tādām studiju jomām, kā jurisprudence, sociālās zinības, medicīna, uzturzinātnes, kā arī iepazīties ar Eiropas studiju fakultāti. Iesakām arī noskatīties “Atvērto durvju dienu 2021” video RSU mājas lapā.

Pieslēgšanās saite skolēniem un klašu audzinātājiem tiks nosūtīts e-klasē 1. decembrī.

Pedagogs – karjeras konsultants
Indra Kraģe

Printēt rakstu

Vecāku tiešsaistes kopsapulce 1. decembrī

vecaku_sapulce_2021_decCienījamie vecāki!

Jūrmalas Valsts ģimnāzija š.g. 1. decembrī plkst. 18.00 organizē vecāku tiešsaistes kopsapulci.

Darba kārtībā:

  1. 2021./2022. mācību gada aktualitātes.
  2. Atskats uz Valsts pārbaudes darbu rezultātiem.
  3. Izvēļu grozi vidusskolā, ievirzes pamatskolas posmā – vērojumi un turpmākais redzējums.
  4. Skolas sabiedriskā dzīve. Sadarbība. Aktivitātes.
  5. Jautājumi – atbildes.

 
Ja radušies jautājumi par mācību procesu vai citiem ar skolas dzīvi saistītiem jautājumiem, lūgums tos iesūtīt līdz 30. novembra plkst. 16.00 skolas oficiālajā e-pastā jvg@edu.jurmala.lv vai Skolas padomes priekšsēdētājam Uldim Antoņevičam uldis@tadeo.lv 

Saite uz sapulci tiks nosūtīta 1. decembrī.

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas administrācija

Printēt rakstu

Migle_LV – ģimnāzijas skolnieču mācību uzņēmums sadarbībā ar Junior Achievement Latvija

_mg_6406 _mg_6139  _mg_6152

Viss aizsākās ar to, kad sākām interesēties par tiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, ko lietojam ikdienā. Pētot lielveikalos pieejamās kosmētikas sastāvus, sapratām, ka daudzas izejvielas nenodrošina pašu galveno: saudzīgi kopt ādu un rūpēties par apkārtējo dabu. Tika nolemts meklēt iespējas mācīties pašiem ražot savus ķermeņa kopšanas līdzekļus atbilstoši mūsu prasībām. Diemžēl, Latvijā ir pieejami ziepju vārīšanas kursi tikai ar gatavo ziepju masu, kas arī nebija mūsu mērķis. Atradām kosmētikas ražošanas skolu Krievijā, kur pasniedzēji ir speciālisti ar lielu pieredzi, mācības uzsākot 2020. gada augustā. Pirmās tika pagatavotas ziepes ar lavandas ēterisko eļļu – tā tik bija bauda, mazgājot rokas! Rēķinājām izmaksas, sekojām līdzi citiem ziepju ražotājiem – kāds ir piedāvājums, cenas un pats galvenais – sastāvs. Tad arī kļuva skaidrs, kādēļ dažiem pārdevējiem “dabīgās ziepes’’ ir daudz lētākas nekā mūsu vārītās. Izrādās, ka ziepes tiek ražotas no t.s. “ziepju masas” (kazas piena, šī sviesta u.c.), kas nozīmē, ka gatavā masa tiek izkausēta, pievieno smaržvielas un krāsas – ziepes gatavas. Šī ir tā būtiskā atšķirība – vai ziepes tiek vārītas “no nulles”, izmantojot augu eļļas, sārmu (nātrija vai kālija hidroksīds) un ūdeni, vai pagatavotas no pusfabrikāta. Tā kā mums ir ļoti svarīgi, ka laikā, kad cilvēkiem pastiprināti ir jāmazgā rokas, tas tiek darīts maksimāli saudzīgi, Migles ziepes tiek varītas kā sendienās, vienīgā atšķirība ir tāda, ka izmantojam tikai augu eļļas: rīcineļļa, olīveļļa, mango sviests, saldo mandeļu eļļa, un sārms tiek iegūts specializētajos veikalos, savukārt, ūdens vietā lietā tiek likts arī piens, zāļu novārījumi un pat alus un vīns. Varam pamatot, kādēļ saimniecības ziepēm tiek izmantots kokosriekstu sviests vai antibakteriālām ziepēm – nīma koka vai avokado eļļas.

Pēc “ziepju no nulles” apmācības kursiem nolēmām, ka turpināsim papildināt mūsu zināšanas un prasmes, apgūstot citu ķermeņa kopšanas līdzekļu ražošanu. Tā mūsu produkcija tika papildināta ar matu līdzekļiem (matu eļļas, cietais šampūns un kondicionieris), lūpu un pretsaaukstēšanās  balzamiem, masāžas svecēm, marokāņu mīkstajām ziepēm – skrubjiem, ķermeņa sviestiem, dušas cimdiem un lavandas maisiņiem. Cenšamies sekot “zero – waste” principam, tādēļ darinam arī izturīgas un ietilpīgas iepirkumu somas no kokvilnas džemperiem.

Vēlamies teikt lielu paldies skolai un Junior Achievement Latvia par iespēju veidot uzņēmumu, sadarbību un palīdzību mūsu uzņēmumam attīstībā. Kaut arī tirdziņi šobrīd nenotiek, mūs var sastapt un iepazīt tuvāk sociālajos tīklos – facebook (Migle_LV Crafts shop), instagram (migle_lv), TikTok (migle_lv), kā arī internetveikalā, apmeklējot Junior Achievement Latvia mājaslapu (https://jalatvia.lv/katalogs/miglelv).

Katrīna Luīze Stalneka (12.a)

 

 

Printēt rakstu

Latvijas Mākslas akadēmijā izstrādāts kursa darbs sadarbībā ar Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolēniem

Latvijas Mākslas akadēmijas 2. kursa studente Helēna Vernere kopā ar JVĢ skolēniem izstrādāja Digitālo terminu vārdnīcu kursa darba ietvaros. Piedalījās arī JVĢ skolotāja Ilze Paegļkalne un 9.c klase.

Veiksmīgas sadarbības rezultātā ar Jūrmalas Valsts ģimnāzijas vadību, kopā tika izvēlēta mērķauditorija – 9. klases.

Digitālā terminu vārdnīca ir mobilā lietotne, kas skolniekiem skaidro un palīdz jēgpilni izprast terminu teorētisko un praktisko nozīmi, mazinot neizpratni jaunas mācību vielas apguvē.

Visu kursa darbu var apskatīt šeit – https://issuu.com/foessleitner/docs/xs-lma-interventions-sdidndd

Tikšanās ar mērķauditoriju

Printēt rakstu

Aicinājums piedalīties sestdien, 13. novembrī Jūrmalas pedagogu un vecāku konferencē tiešsaistē

Konference "LAIMĪGI UN ENERĢISKI JURMALĀ"

Konferences mērķis – celt pedagogu un vecāku enerģijas un laimes hormonu līmeni šajā rudenī, stiprināt mūsu izturību un mentālo kapacitāti, un psiholoģisko veselību, lai tiktu galā ar visa veida stresu.

Organizē: Jūrmalas pilsētas Izglītības pārvalde un Izglītības konsultatīvā padome. 

Printēt rakstu

“EMU:Skola” aicina vecākus uz tiešsaistes lekciju 16. novembrī

emuskola_lekcija_nov_21
16. novembrī plkst. 18:00 Jūrmalas Valsts ģimnāzija aicina skolnieku vecākus pievienoties “EMU:Skola” tiešsaistes lekcijai  par vecākošanas prasmēm jeb praktiskām metodēm, risinājumiem un instrumentiem, kā palīdzēt pašiem sev un bērniem justies labāk gan šajos krīzes apstākļos, gan arī ikdienā.

Lekciju vadīs SU SIA Centrs ZIN programmu daļas vadītāja un trenere Inga Oliņa.

Lekcija veidota, balstoties uz jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem par bērna smadzeņu attīstību agrīnajā dzīves periodā, sākot jau no prenatālā perioda, un drošās piesaistes nozīmi bērna attīstības sekmēšanā. Lekcijas laikā uzzināsiet teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas, kas palīdzēs veidot uzticības pilnas, emocionāli veselīgas attiecības ar saviem bērniem.

Iegūstiet praktisku rīkus, kuri palīdz ikdienas saskarsmē ar bērniem, veidojot pozitīvus paradumus, dziļu emocionālu saikni bērnam ar vecāku un sniedzot informāciju par saikni veicinošām disciplinēšanas.

Zoom saite:

 
Lekcijas mērķauditorija: Topošie vecāki, vecāki ar bērniem vecumā līdz 18 gadiem, vecvecāki, šķirtie un vientuļie vecāki, aukles, apvienotās ģimenes
 
Printēt rakstu

Banku augstskola skolēnus iepazīstina ar nākotnes profesijām

JVĢ 9. – 12. klašu skolēniem šodien (09.11.2021.) bija iespēja klausīties vērtīgu lekciju – “Nākotnes profesijas”, ko skolai sagatavoja un zoom platformā vadīja mūsu sadarbības augstskolas – Banku augstskolas rektore, asociētā profesore Līga Peiseniece. Lekcijā tika iepazītas pasaules attīstības tendences un to ietekme uz profesijām, zināšanām un prasmēm. Lektore atbildēja arī uz skolnieku interesējošajiem jautājumiem par profesiju izvēli un pastāstīja par studiju iespējām Banku augstskolā.

Paldies lektorei L. Peiseniecei par veltīto laiku, vadot lekciju Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolēniem.

Lekcija Zoom platformā

Printēt rakstu